woodlamp

Лампа Вуда. Для чого її використовують у косметології.

Лампа Вуда у косметологїї.

Лампа Вуда

ДІАГНОСТИКА ШКІРИ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛАМПИ Вуда.

Серед безлічі способів діагностики стану шкіри методика, яка використовує лампу Вуда, є однією з найбільш ефективних і, що дуже важливо, швидких. Незважаючи на різноманіття областей використання лампи Вуда, її застосування в косметології та дерматології стало одним з найбільш значущих. Перевагою діагностики такого роду є практично повна відсутність протипоказань до застосування і нешкідливість, як для пацієнта, так і для фахівця-дерматолога, зрозуміло, при дотриманні правил використання приладу.

Що таке лампа Вуда і як вона діє?
Лампа Вуда являє собою діагностичний прилад, що використовується для визначення поточного стану шкіри, постановки діагнозу і вибору відповідних терапевтичних методів догляду за нею. За допомогою цього апарату можна визначити наявність у пацієнта запальних процесів шкіри, стригучого лишаю, грибкових шкірних захворювань. Назва апарату було дано на честь його винахідника — американського фізика Вуда. Цікаво, що крім медичного застосування, лампа Вуда використовується криміналістами: для виявлення слідів крові, слини, сечі та інших речовин, а також для встановлення автентичності грошових банкнот.

Застосування люмінесцентної лампи Вуда засноване на тому, що вона випускає ультрафіолетові хвилі довжиною від 360 до 370 нанометрів (модальна робоча довжина — 366 нанометрів), званих також «чорним світлом», потрапляння яких на певні хвороботворні молекули, зокрема, продукти життєдіяльності грибків, мікрочастинки токсинів, викликає яскраве світіння різні відтінків.

Насправді колір променів, що випускаються лампою Вуда — темно-фіолетовий, вони невидимі для людського ока. Габарити приладу досить малі, що дозволяє використовувати його при діагностиці, як в стаціонарних умовах, так і при відвідуванні пацієнта фахівцем на дому. Вага лампи не перевищує п’ятисот грамів, довжина — двадцяти сантиметрів.

Коли і як використовується лампа Вуда?
Діагностика шкіри з використанням лампи Вуда застосовується, частіше за все, для виявлення таких інфекцій, як грибкові ураження, дерматози, мікроспорія, трихофітія, руброфітія, лейкоплакія, фавуса, вовчак, кандидоз, а в деяких випадках — і онкологічних захворювань. Крім відкритих ділянок шкіри, за допомогою лампи чорного кольору можуть досліджуватися ділянки, що знаходяться в волосистої частини голови, в області брів, нігтів і Пушкова волосяного покриття.

Діагностика проводиться в повній темряві, займає менше хвилини. Короткостроковість процедури обумовлена ​​двома причинами:

Можливість майже миттєвою фіксації і діагностування інфікованих ділянок шкіри.
Вплив ультрафіолетовими променями такої частоти на протязі близько двох хвилин і більше здатне викликати пігментацію шкіри і алергічні реакції.
Перед проведенням процедури проводиться ретельна очистка шкіри пацієнта, для того, щоб сторонні речовини (креми, косметика, забруднення) не завадили поставити правильний діагноз. Якщо очищення шкіри не проведена належним чином, при діагностиці на шкірі можуть відзначатися світлі сірі плями. При проведенні діагностики шкіри з використанням лампи Вуда на очі пацієнтові надівається тканинна пов’язка або спеціальні окуляри, що захищають від опіку ультрафіолетовими променями. Під час діагностики лампа Вуда розташовується на відстані п’ятнадцяти-двадцяти сантиметрів від поверхні діагностується ділянки.

Перелічимо основні варіанти світінь лампи Вуда при наявності певних захворювань і станів шкіри:

Різнобарвний лишай — тьмяне жовте свічення.
Еритразма — коралово-червоне свічення.
Інфекція Pseudomonas — зелене свічення.
Грибкова інфекція — зеленувате світіння.
Порушення пігментації в шкірі — коричневе світіння.
Наявність запального процесу — біле світіння.
Чутлива шкіра — фіолетове світіння.
Суха шкіра — бірюзове світіння.
Здорова, Неінфікованих шкіра без запалень і поразок — світло-синє світіння.
Крім скринінгу шкіри, лампа Вуда використовується для проведення діагностики на наявність певних захворювань шляхом скринінгу сечі пацієнта. Наприклад, при наявності пізньої шкірної порфірії з’являється коралово-червоне свічення.

Протипоказання до застосування лампи Вуда.
Протипоказанням до проведення діагностики за допомогою лампи Вуда є наявність відкритих пошкоджень на шкірі пацієнта.